راهنمای خرید, راهنمای خرید تجهیزات دستگاه تصفیه آب, رپورتاژ اگهی

عمر مفید فیلتر یخچال

عمر مفید فیلتر یخچال

عمر مفید فیلتر یخچال

همانطور که میدانیم فیلتر های تصفیه آب طول عمر مفید دارند. پس از به پایان‌رسیدن عمر مفید فیلتر یخچال ، فیلتر اشباع‌شده و دیگر توانایی تصفیه آب را ندارد. علاوه بر آن به دلیل اشباع فیلتر از آلودگی های میکروبی و باکتریایی احتمال رشد انواع باکتری ها نیز در فیلتر وجود دارد که خود باعث مشکلات جدی در سلامت انسان می شود. فیلتر های یخچال نیز از این قاعده مستثنا نیستند.

فیلتر های یخچال که بیشتر در یخچال های ساید با ساید دیده می‌شوند، نوعی پیش تصفیه کربنی و یا الیافی‌اند که آب را قبل از ورود به یخچال فیلتر و تصفیه می‌کنند. این فیلتر ها به دو صورت داخلی و بیرونی تولید می شوند و استفاده ازآن ها باعث کlتر شدن م,hد آلاینده آب و در نتیجه سلامت آب آشامیدنی می شوند. علاوه بر این استفاده از این فیلتر ها باعث خرابی کمتر قطعات داخلی یخچال هم می شود.

عمر مفید فیلتر یخچال چقدر است ؟

در ابتدا باید بدانیم عمر مفید فیلتر های یخچال چگونه تشخیص‌داده می‌شود. معمولا شرکت های سازنده فیلتر یخچال روی بسته‌بندی و یا برچسب ها فیلتر عمر مفید آن را ذکر می‌کنند. عمر مفید فیلتر های یخچالی به صورت میانگین از شش ماه تا نهایتا یک سال متفاوت است.

عمر مفید فیلتر یخچال چقدر است ؟
مدت زمان عمر مفید فیلتر روی برچسب نوشته شده است.

توجه داشته باشید که عمر مفید فیلتر یخچال از زمانی که اولین بار آب وارد آن می شود شروع می شود. به صورت کلی اکثر فیلتر های یخچالی دارای ظرفیت گالن مشخصی هستند.یک فیلتر یخچال معمولا 300 ، 500 و یا 800 گالن ظرفیت تصفیه آب دارند. بعد از عبور این حجم از آب عمر مفید این فیلتر ها تمام می شود

در صورت عدم تعویض به موقع فیلتر یخچال چه اتفاقی می افتد ؟

زمانی که عمر مفید یک فیلتر تمام می‌شود، این فیلتر شروع به اشباع‌شدن از مواد فیلترشده می‌شود. آلودگی ها و موادی که در طول عمر خود جذب کرده باعث کاهش میزان خروجی آب میود و در مواردی باعث گرفتگی لوله ها ، شلنگ ها و قطعات داخلییخچال هم می شود. در کنار این مشکلات خطرناک تری هم وجود دارد. مثلا فیلتری که بیش از یک سال روی یک یخچال نصب‌شده به صورت کامل اشباع شده.

در صورت عدم تعویض به موقع فیلتر یخچال چه اتفاقی می افتد ؟
در صورت عدم تعویض به موقع فیلتر یخچال چه اتفاقی می افتد ؟

میکروب ها و باکتری هایی که این فیلتر در طول این یک سال جذب کرده شروع به رشد و گسترده تر شدن می کنند. محیط مرطوب و تاریک درون فیلتر به مکانی ایده آل برای انتشار باکتری ها تبدیل می شود و استفاده از آبی که از این چنین فیلتری می گذرد باعث ایجاد بیماری های گوارشی ، عفونی و باکتریایی شدید برای بدن انسان می شود.

خرید انواع فیلتر یخچال با قیمت عالی

توجه درست به زمان تعویض فیلتر

برخی از یخچال ها که از فیلتر های داخلی برای تصفیه آب استفاده می‌کنند دارای سنسور و آلارم مخصوص تعویض فیلتر اند. معمولا این آلارم به صورت شش ماه یکبار تنظیم‌شده اما گاهی ممکن ازست به خاطر خرابی سنسور تمام‌شدن عمر مفید فیلتر را اطلاع ندهد. به همین دلیل بهریتن روش برای تعویض به موقع فیلتر یاداشت کردن تاریخ های تعویض به صورت دوره ای است.همانطور که گفتیم عمر مفید فیلتر یخچال بین شش ماه تا یک سال متفاوت است.

توجه درست به زمان تعویض فیلتر
توجه درست به زمان تعویض فیلتر

این زمان به پارامتر هایی مانند کیفیت آب منطقه ، نوع فیلتر ، کیفیت ساخت فیلتر ، میزان مصرف آب و غیره بستگی دارد. برای مقال در مناطقی مانند اهواز که آب مقداری گل آلود است بهتر است فیلتر یخچال حتی در زمان های کمتر از شش ماه تعویض شود.

نشانه های خرابی و تمام شدن عمر فیلتر یخچال

از مهمترین نشانه های خرابی فیلتر یخچال می توان به تغییر در طعم ، بو و یا رنگ آب و همچنین کاهش فشار آب خروجی از دستگاه اشاره کرد. هر کدام از این نشانه ها در کنار آلارم یخچال و مدت زمان استاندارد نوشته شده روی فیلتر نکات مهم برای تعیین زمان تعویض فیلتر یخچال هستند.

مطالب مرتبط :
عمر مفید فیلتر تصفیه آب چقدر است ؟
روش های سنجش سختی آب
راهنمای استفاده از تی دی اس متر
آشنایی با فیلتر مینرال

برای جستجوی بیشتر عمر مفید فیلتر یخچال را در گوگل سرچ کنید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
در مقاله عمر مفید فیلتر یخچال به مهمترین موارد در نگهداری از فیلتر یخچال و همچنین خطرات و مشکلات ناشی از عدم تعویض به موقع فیلتر خواهیم پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه
وبلاگ
منو