مد و استایل, مقالات

رنگ سال 2023 ؛ برگرفته از سواحل خلیج فارس

رنگ سال 2023 به انتخاب موسسه پنتون

رنگ سال 2023 ؛ برگرفته از سواحل خلیج فارس

به رسم هرساله، قبل از پایان سال میلادی جاری، موسسه رنگ شناسی پنتون، رنگ سال 2023 را اعلام کرده است. مرجع جهانی رنگ سال ۲۰۲۳ را به صورت رسمی پنتون Viva Magenta معرفی کرد. قرمزِ پرشین در مجموعه رنگ پنتون؛ برگرفته از خاک قرمز خلیج فارس است. در ادامه به معرفی بیشتر این رنگ میپردازیم.

خصوصیات رنگ ویوا مگنتو

رنگ ۲۰۲۳ ویوا مگنتو رنگی قدرتمند و قرمز متحرکی است که روح سرکش خود را بدون هیچ محدودیتی ابراز کرده و از هر کسی که شور زندگی و روحیه ای سرکش در سر دارد، استقبال می کند.

قرمز مایل به زرشکی تعادلی بین گرم و سرد را ایجاد کرده و همچنین رنگی ترکیبی است، که به راحتی دنیای چند بعدی ما را در برمی گیرد. نام این رنگ منحصر به فرد؛ قرمز کارمینی است که شجاعانه و بدون هیچ تهاجمی بر هر چیزی چیره می شود. قرمز کارمینی با رویکرد «مشت در دستکش مخملی» است که نوید دهنده آینده ای روشن برای جهانیان است.

همانطور که بین زندگی دیجیتال و فیزیکی خود تعادل برقرار می کنیم، باید قدردان طبیعت هم باشیم. طبیعتی که با انرژی خود به ما می فهماند زندگی در جریان و امید هنوز زنده است. علاوه بر این؛ رنگ سال ۲۰۲۳ کشش گرانشی ما را به سمت رنگ های طبیعی تر می برد، زیرا حرکات پیرامون تغییرات آب و هوا، پایداری و حفاظت از زمین برای همه ما امری مهم و ضرروری است.

ویژگی رنگ ویوا مگنتو

رنگ ویوا مگنتو
رنگ ویوا مگنتو

قرمزها رنگ های قدرتمندی هستند که زندگی پر از شور و هیجان را به رخ می کشند. Viva Magenta به عنوان قرمز روشن و زرشکی، جسارت را با احساس سرگرمی متعادل می کند. این ترکیب پویا تراوشی از شجاعت زنانه است و ما را برمی انگیزد تا با اعتماد به نفس و انسانیت بیشتری در دنیا ظاهر شویم.

فضای دیجیتال با سرعت خود باعث شده ما عمیق تر از هر زمان دیگری با یکدیگر در ارتباط باشیم. انسان ها دیگر فراتر از نژاد و قدرت و ثروت در کنار یکدیگر هستند و می توانند حرف مردمان سرزمینی دیگر را بفهمند و قلب شان برای انسانیت به تپش در می آید. علاوه بر این؛ رنگ سال ۲۰۲۳ بیانگر تمایل ما برای مقابله با چالش های جدید و امتحان کردن غیر متعارف ها است.

چیزی که رنگ سال امسال را از سال گذشته متمایز می کند تطابق با طبیعت است.

این رنگ به ما اطمینان و انگیزه لازم؛ برای مقابله با رویدادهای مخرب طولانی مدت را ارائه می دهد. رویدادهایی مانند همگیری کرونا، مواجهه با جنگ، اقتصاد بی ثبات، ناآرامی های اجتماعی، شکست در مشکلات آب و هوایی و … که همگی بر روح ما تاثیری منفی گذاشته اند. این رنگ قصد دارد تا به مردم دنیا شور و هیجانی که آرزویش را داشته اند بدهد و پیام صلح را به جهانیان ارسال کند.

منشاء رنگ ویوا مگنتو

منشا رنگ سال 2023
منشا رنگ سال 2023

منشأ ارگانیک Viva Magenta از (سوسک کوشینال) است. این حشره رنگ کارمین را تولید می کند که یکی از با ارزش ترین، قوی ترین و درخشان ترین خانواده رنگ های طبیعی در دنیا است. رنگ قرمز Viva Magenta ما را به ماده اصلی متصل می کند و سیگنال اولیه قدرت را به ما می بخشد. در واقع؛ رنگ سال ۲۰۲۳ غنا، گرما و قدرت مواد طبیعی را با افق های غنی و باز دنیای دیجیتال ادغام می کند و نتیجه آن قرمزی است که افق اصالت ما را گسترش می دهد.

استفاده از رنگ ویوا مگنتو

طراحان جسور می توانند از تمام قدرت رنگ سال به عنوان یک کاناپه مخملی یا رنگی بر روی دیوار استفاده کنند. کسانی که خواهان خانه ای خنثی تر هستند می توانند از آن به عنوان تک رنگ تنها در یک وسیله یا استفاده از خطوط رنگ سال استفاده کنند. همچنین می توان از این رنگ برای نورپردازی مجسمه های شیشه ای مورانو، گل های ikebana یا برای یک اتاق غذاخوری بهره برد.

گرافیست ها باید از این رنگ به صورت هوشمندانه استفاده کنند تا از خصوصیات آن بهره ببرند. جلوه های بصری نقشی اساسی در دنیای تصویری ما دارند؛ از بسته بندی مواد غذایی گرفته تا بنرهای شهری می توانند بر روی انسان ها تاثیر مستقیم بگذارند. پس طراحانی که به دنبال رنگی هستند تا خاکستری های شهری را به فضای شاد و قدرتمند تبدیل کنند؛ می ‎توانند این رنگ را در پالت اختصاصی رنگ خود قرار دهند.

رنگ سال در لباس
رنگ سال در لباس

برندی که از Viva Magenta در طراحی برند خود استفاده می کند، برندهای بی باک، جذاب و شجاع به نظر می آیند. همچنین؛ برندهایی که می خواهند متحرک و پرشور به نظر برسند می توانند از Viva Magenta برای برانگیختن واکنش مصرف کننده خود استفاده کنند. از آنجایی که قرمزها رنگ های پیشرویی هستند، چشم ها را به خود جذب می کنند.

از آنجایی که Viva Magenta قرمز است؛ بین گرم و سرد تعادل ایجاد می کند، در نتیجه از این رنگ می توانید در رنگ موی خود هم استفاده کنید تا موهای درخشان داشته باشید. علاوه بر آن رنگ رژ، ناخن ها، گونه ها، سایه پشت پلک برای جنسیت و رنگ های پوست مختلف رنگی زیبا است.

کاربرد رنگ سال در طراحی دکوراسیون
کاربرد رنگ سال در طراحی دکوراسیون

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
به رسم هرساله، قبل از پایان سال میلادی جاری، موسسه رنگ شناس پنتون، رنگ سال 2023 را اعلام کرده است. مرجع جهانی رنگ سال ۲۰۲۳ را به صورت رسمی پنتون Viva Magenta معرفی کرد. قرمزِ پرشین در مجموعه رنگ پنتون؛ برگرفته از خاک قرمز خلیج فارس است. در ادامه به معرفی بیشتر این رنگ میپردازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه
وبلاگ
منو