خبر های تازه, مقالات

معافیت مالیاتی برخی از کسب و کارهای فعال در پلتفرم داخلی

معافیت مالیاتی برخی از کسب و کارهای فعال در پلتفرم داخلی

مجلس تصویب کرده است که کسب‌وکارهای اشخاص حقیقی فعال در سکوها و پلتفرم‌های داخلی مشمول نرخ صفر مالیاتی می‌شوند.

عصر روز شنبه، ششم اسفند ماه، بودجه ۱۴۰۲ در یک جلسه مورد بررسی نمایندگان مجلس قرار گرفت. در نتیجه این بررسی که در سه نوبت انجام شده این است. که درآمد بعضی از کسب و کارهای فعال در پلتفرم داخلی مشمول نرخ صفر مالیاتی می‌شود.

نمایندگان مجلس در جریان بررسی بودجه با بند (ط) تبصره (۶) ماده واحده لایحه بودجه ۱۴۰۲ موافقت و آن را تصویب کردند. با این مصوبه برخی از کسب‌وکارهای متعلق به اشخاص حقیقی می‌توانند از معافیت مالیاتی برخوردار شوند.

البته برخورداری از این معافیت شروطی دارد. در وهله اول این کسب‌وکارها باید مورد تایید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات باشند و علاوه بر این، لازم است تا پایان سال ۱۴۰۱ فاقد پرونده مالیاتی باشند تا مشمول نرخ صفر مالیاتی شوند.

این طرح جنبه تشویق برای کسب‌وکارها را دارد و با هدف توسعه اقتصاد دیجیتال در نظر گرفته شده. و با ارائه معافیت مالیاتی قصد دارد کسب‌وکارهای اینترنتی را به استفاده از پلتفرم‌های داخلی تشویق و ترغیب کند.

بند (ط) تبصره (۶) ماده واحده لایحه بودجه ۱۴۰۲ که به موضوع عوارض و مالیات می‌پردازد. و برخی از اشخاص حقیقی دارای کسب‌وکار اینترنتی در پلتفرم‌های داخلی را معاف از مالیات کرده است، یکی از طرح‌هایی است. که برای حمایت از کسب‌وکارهای آنلاین در پنج ماهی که از آغاز محدودیت‌های اینترنتی گذشته در نظر گرفته شده است.

پیش از این، کارگروه اقتصاد دیجیتال دولت هم از برنامه حمایت از کسب‌وکارهای اقتصاد دیجیتال رونمایی کرده بود. و در راستای حمایت از این کسب‌وکارها که به واسطه محدودیت‌های مختلف آسیب دیده بودند. امکاناتی مانند خدمات متنوع پرداخت، حمایت تبلیغاتی، خدمات پستی، تامین منابع و حمایت مالیاتی، تسهیلات بانکی، اعتباربخشی و خدمات تکمیلی را ارائه می‌کرد تا جبران آسیب‌هایی باشد که در این مدت دیده‌اند.

هفته گذشته بود که اعلام شد بر اساس گزارش مرکز ملی فضای مجازی حضور کسب‌وکارها در ۱۰ پلتفرم داخلی افزایش پیدا کرده و بیش از ۶۰ درصد از کسب‌وکارهای اینترنتی در پلتفرم‌های ایرانی حضور پیدا کرده‌اند. البته هنوز آمار بیشتری درباره این حضور منتشر نشده و اطلاعات جزئی‌تر از وضعیت پلتفرم‌های داخلی، میزان فعالیت کاربران و ترافیک مصرفی آن منتشر نشده است.

معافیت مالیاتی برخی از کسب و کارهای فعال در پلتفرم داخلی

مطالب مرتبط:
قابلیت جدیدی به نام خبرنامه به واتس آپ اضافه خواهد شد
زمان واریز عیدی بازنشستگان اعلام شد
واکنش نماینده مجلس به ممنوعیت واردات آیفون ۱۴
دیدار با الی در تریلر قسمت هفتم سریال The Last of Us
کمک کاربران ازکی به مردم زلزله زده خوی

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
مجلس تصویب کرده است که کسب‌وکارهای اشخاص حقیقی فعال در سکوها و پلتفرم‌های داخلی مشمول نرخ صفر مالیاتی می‌شوند. عصر روز شنبه، ششم اسفند ماه، بودجه ۱۴۰۲ در یک جلسه مورد بررسی نمایندگان مجلس قرار گرفت. در نتیجه این بررسی که در سه نوبت انجام شده این است که درآمد بعضی از کسب‌وکارهای اشخاص حقیقی در سکوها و پلتفرم‌های داخلی مشمول نرخ صفر مالیاتی می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه
وبلاگ
منو