خبر های تازه, مقالات

رغبت نداشتن شرکت های حوزه مخابرات برای شرکت در نمایشگاه تلکام

نمایشگاه تلکام

رغبت نداشتن شرکت های حوزه مخابرات برای شرکت در نمایشگاه تلکام

فرامرز رستگار، دبیر و عضو هیئت‌مدیره سندیکای صنعت مخابرات ایران، در یادداشتی که به تازگی منتشر کرده است، اعلام کرده که بسیاری از شرکت های فعال در حوزه مخابرات رقبت و تمایلی به شرکت در نمایشگاه تلکام ندارند. وی همچنین اعلام کرد. «قبل از وصول مطالبات شرکت‌های تولیدی و خدمات فنی مهندسی مخابراتی. از شرکت مخابرات ایران، دلیلی برای صرف هزینه جهت حضور در این نمایشگاه دیده نمی‌شود»

بنابر صحبت های تازه دبیر و عضو هئیت مدیره سندیکای مخابرات ایران، اینگونه به نظر میرسد که پس از تاخیر در برگزاری نمایشگاه الکامپ و لغو شدن آن، سایر شرکت های حوزه ارتباطات نیز علاقه به شرکت در نمایشگاه های تکنولوژی در ایران ندارند. رستگار سه دلیل را برای عدم رغبت شرکت‌ها به حضور در این نمایشگاه بین‌المللی برشمرده است که از یک سو به مشکلات مالی و چالش‌هایی در توسعه‌یابی این حوزه مربوط می‌شود و از سوی دیگر، به عدم وجود تقاضا برای محصولات و خدمات شرکت‌ها اشاره دارد. عضو هیئت‌ مدیر سندیکای صنعت مخابرات ایران. این سه عامل را چنین توضیح داده است:

عزم جدی برای توسعه شبکه‌های مخابراتی دیده. نمی‌شود، چراکه مدتی است. شاهد برگزاری مناقصات به اندازه برنامه‌های توسعه نیستیم؛ تضمین چندانی در پرداخت‌ها وجود ندارد، شرکت‌های تولیدی بیش از این تحمل انجام ریسک را ندارند؛ در بخش تقاضا چندان هم متقاضی برای خرید نیست و قطعاً بازدید جدی از نمایشگاه نخواهند داشت.

در حالی برگزاری نمایشگاه بین‌المللی تلکام، صنایع مخابراتی و اطلاع‌رسانی با عدم استقبال شرکت‌ها. و رغبت نداشتن. آن‌ها برای حضور مواجه شده. که به گفته فرامرز رستگار با وجود. رکود در کسب‌وکارهای حوزه مخابرات. و عدم پرداخت مطالبات شرکت‌های مختلف در این حوزه را علت عدم رغبت برای حضور در این نمایشگاه دانسته. و اظهار کرده است: «با وجود رکود در کسب‌وکارهای حوزه مخابرات به دلیل توسعه‌های اندک در شبکه‌های ارتباطی و همچنین تأخیر فراوان شرکت مخابرات ایران در پرداخت مطالبات شرکت‌های تولیدی، شرکت‌های دلسوز تولیدی دستاوردهای بسیار خوبی در حوزه تحقیق و توسعه و همچنین صنعتی‌سازی فناوری‌های پیشرفته مخابراتی داشته‌اند.»

او در ادامه تصریح کرده است. که هرچند این نمایشگاه می‌توانست. فرصتی برای ارائه این دستاوردها باشد. اما دلایل نام‌ برده مانع از آن شده. که فعالان این عرصه تمایل به حضور در تلکام را داشته باشند. بنابراین، به نظر می‌رسد بیست‌وسومین دوره نمایشگاه بین‌المللی تلکام که بنا است از ۲۹ دی تا ۲ بهمن ۱۴۰۱ در محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار شود، چندان مورد استقبال شرکت‌های تولیدی و خدمات فنی مهندسی مخابراتی کشور قرار نگیرد.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
فرامرز رستگار، دبیر و عضو هیئت‌مدیره سندیکای صنعت مخابرات ایران، در یادداشتی که به تازگی منتشر کرده است، اعلام کرده که بسیاری از شرکت های فعال در حوزه مخابرات رقبت و تمایلی به شرکت در نمایشگاه تلکام ندارند. وی همچنین اعلام کرد «قبل از وصول مطالبات شرکت‌های تولیدی و خدمات فنی مهندسی مخابراتی از شرکت مخابرات ایران، دلیلی برای صرف هزینه جهت حضور در این نمایشگاه دیده نمی‌شود»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه
وبلاگ
منو