راهنمای خرید, مقالات

شرط لازم برای تایید غیرحضوری داروها

شرط لازم برای تایید غیرحضوری داروها

به تازگی تصویری در شبکه های اجتماعی دست به دست میشود که نشان میدهد، بیماران میتوانند. برای تایید غیرحضوری دریافت دارو، میتوانند در یکی از پیام رسان های ایرانی مانند روبیکا، ایتا و … عضو شوند.البته هنوز این خبر به تایید رسمی نرسیده است. اما بررسی های انجام شده نشان میدهد. که این موضوع برای بیماران داروهای خاص است که برای دریافت خدمات، میتوانند به جای حضور فیزیکی در مراکز درمانی، با عضویت در پیام رسان های داخلی، از خدمات درمانی استفاده کنند. همچنین برحسب آنچه که در تصویر پایین آمده است. برای داشتن. تایید غیرحضوری دارو، باید حتما کد رهگیری نسخه الکترونیک و یک پیام رسان داخلی مانند روبیکا، ایتا یا … وجود داشته باشد.

شرط لازم برای دریافت دارو از بیمه سلامت
شرط لازم برای دریافت دارو از بیمه سلامت

به نظر می‌رسد این ماجرا در راستای طرح تایید نسخه غیر حضوری فوری برای بیماران استان البرز باشد. اوایل آبان ماه، خبرگزاری برنا خبری منتشر کرد. مبنی بر اینکه مدیرکل بیمه سلامت استان البرز از امکان تایید. نسخه غیرحضوری خبر داده است. «داود زارع» در همین رابطه گفته بود :. تأیید داروهای بیماران خاص بدون حضور در اداره کل بیمه سلامت اجرا می‌شود. بیماران بدون هزینه رفت‌وآمد و اتلاف وقت، تنها با مراجعه به داروخانه، از طریق پیام‌رسان داخلی مستندات خود را ارائه می‌کنند و حدود 30 تا 60 دقیقه بعد تأیید نسخه برای آنها ارسال می‌شود.

البته ارائه خدمت به شرط عضویت در پیام‌رسان‌های داخلی، موضوع جدید و تازه‌ای هم نیست. پیش از این دانشگاه آزاد و گمرک نیز برای ارائه خدمات به مخاطبانشان، آن‌ها را به استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی ملزم کرده بودند. خرداد سال گذشته، ورود به سامانه آموزش‌یار دانشگاه آزاد منوط به دریافت رمز دوم از پیام رسان آی‌گپ شد که انتقاد دانشجویان دانشگاه آزاد را به همراه داشت. البته پیام رسان آی‌گپ اعلام کرد در اجرایی شدن این موضوع، دخالتی نداشته و همه چیز به سیاست‌های خود دانشگاه آزاد باز می‌گشت.

اردیبهشت ماه امسال نیز زمزمه‌هایی برای اجبار استفاده از پیام‌رسان ایرانی «وی» جهت ثبت رجیستری گوشی‌های مسافری مطرح شد که سخنگوی گمرک اعلام کرد این موضوع اختیاری است.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
به تازگی تصویری در شبکه های اجتماعی دست به دست میشود که نشان میدهد، بیماران میتوانند برای تایید غیرحضوری دریافت دارو، میتوانند در یکی از پیام رسان های ایرانی مانند روبیکا، ایتا و ... عضو شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه
وبلاگ
منو