مقالات

حمله سایبری به وب‌سایت‌های ایرانی

حمله سایبری به وب‌سایت‌های ایرانی

حمله سایبری به وب‌سایت‌های ایرانی

گروه هکری آنانیموس از حمله سایبری به برخی از وب سایت های ایرانی ، درگاه بانکی و صدا و سیما خبر داد. این گروه هکری ، که از بزرگ ترین گروه های هکری در دنیا شناخته می‌شود در صفحه تویتر خود اعلام کرد،که چند وب سایت ایرانی ، از جمله وب سایت های دولت ، صدا و سیما و درگاه های بانکی مورد حمله سایبری قرار گرفته‌است.

پایگاه اینترنتی دولت نخستیم وب سایتی بود که در آخرین قایق روز 29 شهریور مورد حمله سایبری قرارگرفت. تا این لحظه نیز امکان دسترسی به این سایت وجود‌ندارد. همچنین این گروه سایبری اعلام کرد که پس از حمله به این وب سایت ایرانی تمامی دیتا بایس های آن را حذف کرده است.

سایت Dolat.ir نیز بامداد امروز (سی‌ام شهریور) مورد حمله سایبری گروه انانیموس قرار گرفت و برای چند ساعت از دسترس خارج شده‌بود. در حال حاضر مشکل این وب‌سایت برطرف‌شده و دردسترس قرار گرفته است.

گروه انانیموس همچنین اعلام کرده بود که بزرگ‌ترین رسانه ایرانی را نیز مورد حمله سایبری قرار داده‌است.

اخبار حاکی از آن است‌که منظور این گروه هکری وب‌سایت صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران‌بوده که بامداد امروز پس از حمله سایبری چند بار از دسترس خارج شد و بار دیگر دردسترس قرار گرفته‌است.

این گروه هکری همچنین با روش دی‌داس (DDOS) برخی از وب‌سایت‌های ایرانی را مورد حمله قرار‌داده و اعلام کرده است که این حملات سایبری ادامه‌دار خواهد بود. حملات دی‌داس حملات سایبری هماهنگی‌است که به‌صورت هم‌زمان از چند دستگاه به سرور مورد نظر انجام‌شده و موجب از دسترس خارج شدن خدمات وب‌سایت می‌شود.

گروه هکری انانیموس پیش از این نیز در موارد متعددی اقدام به حمله سایبری به وب‌سایت‌های مختلف جهان کرده‌اند. و به‌طور ویژه به کمپین‌ها و کارزارهای اجتماعی پیوسته و در راستای اهداف این کارزارها اقدام به هک وب‌سایت‌های مورد نظر خود می‌کنند.

البته حملات سایبری به وب‌سایت نهادهای حاکمیتی و دولتی کشور به اقدامات گروه انانیموس محدود نمی‌شود. گروه هکری عدالت علی نیز اعلام کرد وب‌سایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر را هک کرده‌است. البته این وب‌سایت در حال حاضر دردسترس قرار دارد.


نویسنده: تیم تحریریه آوانو بخش خبری
حمله سایبری به وب‌سایت‌های ایرانی

تازه ترین مطالب:
معرفی کتاب کتابخانه نیمه شب
نشانه های تعویض فیلتر اشتباه
معرفی آبگرمکن بوتان 4318
عمر مفید فیلتر تصفیه آب چقدر است ؟
فیلتر ممبران چیست

از سراسر وب

آبگرمکن 4318 بوتان 

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دیدن محصولات که دنبال آن هستید تایپ کنید.
خانه
وبلاگ
منو